НСПП

Вівторок, 20.02.2018, 09:33
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Наше опитування
Чи виникають у Вас розбіжності із роботодавцем з питань невиконання вимог законодаства про працю
Всього відповідей: 54
loga.gov.ua
oblrada.lg.ua
Статистика
Головна » 2013 » Червень » 25 » Колективний трудовий спір у Луганському учбово-виробничому об’єднанні УТОС допомагає спільними зусиллями вирішувати проблеми інвалідів
09:33
Колективний трудовий спір у Луганському учбово-виробничому об’єднанні УТОС допомагає спільними зусиллями вирішувати проблеми інвалідів

         Майже десять років погіршувався стан соціально-трудових відносин у Луганському учбово-виробничому об’єднанні Українського товариства сліпих (далі – УТОС). В 2004 році на контроль відділення НСПП в Луганській області були взятті розбіжності, які виникли на цьому підприємстві з приводу несвоєчасної виплати заробітної плати та існування заборгованості з неї. На той час ускладнення стану трудових відносин вдалося усунути завдяки врегулюванню проблемних питань. Але основні першопричини його виникнення та ставлення власника підприємства  - Центрального правління УТОС -  до Луганського підприємства майже не змінилися. Саме це стало причиною накопичення боргів із виплати зарплати та зниження соціального захисту працівників-інвалідів по зору.

В свою чергу, це знову призвело до погіршення відносин між найманими працівниками і роботодавцем та виникнення на підприємстві колективного трудового спору, який був зареєстрований НСПП 24 квітня 2013 року з вимогою виплатити заборгованість із заробітної плати, що перевищувала мільйон гривень. В рамках вирішення даного конфлікту, за рекомендаціями Відділення, сторонами був утворений трудовий арбітраж, який провів свою роботу у формі засідань з 07 по 27 травня і прийняв рішення по суті спору, обов’язкове для виконання (на підставі угоди сторін).

Під час проведення другого засідання  трудового арбітражу представники Центрального правління УТОС: перший заступник голови та начальник відділу з питань виробничої діяльності повідомили, що на найближчому засіданні президії ЦП УТОС у червні поточного року будуть розглянуті можливі шляхи виходу із критичної ситуації.  Таку позицію, враховуючи соціальну особливість цього учбово-виробничого об’єднання, підтримала і Луганська облдержадміністрація, при якій створена тимчасова комісія по розгляду проблеми підприємства.

31травня 2013 року керівництво відділення НСПП в Луганській області взяло участь у робочій нараді під головуванням заступника голови Луганської облдержадміністрації А.Івченка з порядком денним щодо розгляду ситуації, яка склалася у Луганському  учбово-виробничому об’єднанні Українського товариства сліпих міста Луганська. З метою вироблення спільної позиції щодо вирішення питання погашення заборгованості найманим працівникам даного підприємства, нарада відбулася за участю директора Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів та потенційного інвестора, який надав своє економічне бачення поновлення роботи підприємства.  

За результатами наради було вирішено направити на засідання президії  Центрального правління УТОС в м. Київ делегацію від Луганської області з метою обговорення та прийняття оптимального варіанту щодо вирішення проблеми погашення заборгованості найманим працівникам Луганського  учбово-виробничого об’єднання УТОС та збереження робочих місць для інвалідів.

18 червня поточного року, на виконання рішення трудового арбітражу по розгляду колективного трудового спору у Луганському  учбово-виробничому об’єднанні УТОС, на розгляд  президії ЦП УТОС було винесено питання  стану соціально-трудових відносин та ситуації, що склалася на даному підприємстві. Від відділення НСПП в Луганській області у роботі президії взяв участь заступник начальника відділення – начальник відділу правового забезпечення. Також на засіданні були присутні: директор Луганського  учбово-виробничого об’єднання УТОС, потенційний інвестор підприємства, представник тимчасової комісії при Луганській облдержадміністрації з пошуку шляхів врегулювання ситуації в  Луганському  учбово-виробничому об’єднанні УТОС.

На початку засідання Євген Березін виступив з інформацією про хід вирішення колективного трудового спору у Луганському  учбово-виробничому об’єднанні УТОС та оголосив спільну позицію відділення НСПП в Луганській області та Луганської облдержадміністрації щодо оптимального варіанту погашення боргів найманим працівникам та збереження робочих місць для інвалідів по зору.  Ця спільна позиція передбачає створення на базі Луганського  учбово-виробничого об’єднання УТОС нового підприємства із залученням інвестицій. Новостворене підприємство, згідно відповідного договору,  буде зобов’язане  за рахунок орендної плати поступово виплачувати   заборгованість найманим працівникам Луганського  учбово-виробничого об’єднання УТОС. З оголошеною позицією члени президії ЦП УТОС погодились та прийняли відповідну Постанову.

Таким чином, саме реєстрація колективного трудового спору, проведення примирних процедур та особлива увага з боку Луганської облдержадміністрації допомогли зрушити ситуацію з місця та вирішити питання, які не мали позитивної динаміки майже 10 років.

Переглядів: 210 | Додав: nspp_lugansk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]