НСПП

Середа, 14.11.2018, 00:15
Головна Реєстрація RSS
Вітаю Вас, Гість
Наше опитування
Чи виникають у Вас розбіжності із роботодавцем з питань невиконання вимог законодаства про працю
Всього відповідей: 55
loga.gov.ua
oblrada.lg.ua
Статистика
Головна » 2013 » Червень » 25 » На Луганщині відбувся семінар по практичному застосуванню медіації
09:42
На Луганщині відбувся семінар по практичному застосуванню медіації

 19 червня 2013 року начальник відділення НСПП в Луганській області Анна Мосіна та представники позаштатних інституцій НСПП області взяли участь у семінарі: „Альтернативні технології вирішення конфліктів: медіація в Україні сьогодні та в майбутньому”.    

             Організаторами семінару виступили Луганський державний університет внутрішніх справ  імені Е.О.Дідоренка, на базі якого він проходив, а також Луганське обласне товариство конфліктологів та обласна група медіації.

Крім того, у семінарі взяла участь волонтер Корпусу миру Посольства США в Україні Вайомінг В.МакКензі, яка разом з доцентом кафедри кримінології, конфліктології та соціології Звонком О.С. провела   базовий курс з медіації.  По закінченню заходу слухачам курсу були видані відповідні сертифікати, в тому числі і начальнику відділення НСПП в Луганській області.

Головуючий  семінару, О.Звонок, у доповіді розповів про  розвиток медіації в світі, поступове запровадження альтернативних технологій вирішення конфліктів в  Україні та Луганській області.  При цьому він акцентував увагу, що саме посередницькі технології дають, по-перше, можливість зекономити  фінансові ресурси,  час на вирішення спірних питань, знизити навантаження на суди  та, головне, -  зберегти  нормальні відносини між конфліктуючими. Саме такий цивілізований розгляд конфліктів має стати пріоритетним в Україні. Тому у посередництва при розгляді спорів в майбутньому серйозні перспективи.  Вже зараз на розгляді у Верховній Раді знаходиться проект Закону України  „Про медіацію”.

Проректор Луганського державного університету внутрішніх справ  імені Е.О.Дідоренка Е.Віленська акцентувала увагу, що демократичний розвиток України вимагає вивчення мирового досвіду застосування досудового вирішення конфліктів за допомогою медіації. Наукові працівники, конфліктологи, психологи, соціологи, працівники правоохоронних органів і судів вже довгий час ведуть дискусію про місце медіації у судовій системі, в ювенальній юстиції. Саме тому  Державний університет внутрішніх справ  імені Е.О.Дидоренка,  за дозволом Міністерства внутрішніх справ України,  прийняв рішення  про проведення факультативного курсу медіації на базі ВУЗу, слухачами якого стали курсанти і студенти різних вищих учбових закладів, адвокати та працівники правоохоронних органів Луганської та сусідніх областей.  

О.Звонок особливу увагу приділив  ролі НСПП у розвитку передових технологій вирішення колективних трудових спорів (конфліктів). Він підкреслив велику нормативно-правову роботу Служби та унікальний практичний досвід працівників Національної служби посередництва і примирення, посередником якої він є.

Анна Мосіна у своїй доповіді інформувала присутніх, що в поточному році  виповняється 15 років з моменту утворення Національної служби посередництва і примирення, і за ці роки тільки відділення  в Луганській області сприяло вирішенню 162 колективним трудовим спорам із 411 вимогами. Учасниками цих спорів стало майже 121 тис. найманих працівників підприємств, установ та організацій області.  Вона стисло надала офіційні статистичні дані щодо виникнення та вирішення колективних трудових спорів в Україні та на Луганщині. При цьому А.Мосіна акцентувала увагу на тому, що на сьогодні, мабуть, тільки одним Законом України „Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)” примирні процедури визначені як обов’язковий етап вирішення таких конфліктів. І,  дійсно, саме завдяки цим процедурам, знанню альтернативних технологій вирішення конфліктів та поєднанню права  із медіацією  вдалося вирішити 149 колективних трудових конфліктів із 380 вимогами.

Начальник Відділення НСПП запевнила, що унікальний практичний досвід допомагає скоротити термін вирішення колективних трудових спорів.  Дуже важливо розуміти, що при всій схожості вимог найманих працівників у колективних трудових спорах, кожен конфлікт має свій причинно-наслідковий зв’язок його виникнення, галузеві, фінансово-економічні, територіальні, кадрові, психологічні  та комунікативні особливості. Фахівці НСПП враховують це, і, в правових рамках, за допомогою обов’язкових примирних процедур,   поетапно сприяють не тільки вирішенню конфліктів, а і зниженню соціальної напруги в трудових колективах. Сторони соціально-трудових відносин це розуміють, і кожна примирна процедура підвищує їх правову культуру.  Тільки за останні 3 роки в Луганській області виникло 35 колективних трудових спорів, по яким проведено 199 примирних процедур.  

По закінченню учасники семінару надали інтерв’ю кореспонденту обласної телекомпанії „ІРТА”. Анна Мосіна також відповіла на декілька запитань і акцентувала увагу на тому, що сьогодні велику кількість зареєстрованих колективних трудових спорів в Луганській області можна розглядати не тільки як демонстрацію наявності розбіжностей між працівниками та роботодавцями (вони завжди були і будуть), а, скоріше, це - вибір трудових колективів саме правового, цивілізованого шляху вирішення проблемних питань і захисту своїх інтересів, а також довіра до НСПП як державного посередника.

Переглядів: 237 | Додав: nspp_lugansk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]